Jedyny, Oficjalny Bieg Obwodnicą Staszowa

Skąd pomysł? Wyszedł on od jednej z członkiń naszego stowarzyszenia. Na jednym z zebrań rzuciła: Słyszałam kiedyś o biegu nowo wybudowaną drogą, zróbmy u nas coś takiego na otwarcie obwodnicy. Taki bieg odbył się w Świdnicy. Tam dystans wynosił 2×2,9 km. Trochę to szalone, ale czemu nie?

My chcemy, aby naszą radość z obwodnicy wyrazić biegiem na całej długości budowanego odcinka, a nawet przebiec go „w te i we w te”, czyli około 10 km.

Zanim drogą pojadą samochody, ten jeden raz weźmiemy ją w swoje posiadanie. Przy niewielkich utrudnieniach dla kierowców – ruch zatrzymywany na dwóch rondach na czas przebiegnięcia zawodników – zrobimy to raz a porządnie.

A dlaczego taka nazwa?

Jezdnią pobiegniemy tylko raz Obwodnica Staszowa jest tak bardzo potrzebna miastu, że nie będziemy jej blokować. Na tym odcinku nie planujemy kolejnych edycji biegu. Następne takie wydarzenie może zdarzyć się dopiero po wybudowaniu kolejnego, zapowiadanego odcinka drogi 😉 Ale wzdłuż obwodnicy będzie mógł pobiegać każdy i o każdej porze, gdyż planowany jest chodnik szerokości około 2 metrów. Jednak w tym przypadku będzie to już bieganie nieoficjalne 😉

 

Do pobrania: Regulamin biegu – PDF.   Dołącz do nas i zapisz się na www.timekeeper.pl

 

Zdjęcia udostępniono dzięki www.facebook.com/staszowskizdrona

Nasi sponsorzy:

  • Bieg odbędzie się 14 października 2018 roku, rezerwujcie termin!!!